خوراک دام

پیش مخلوط کنسانتره دام

در مدیریت صحیح یک واحد دامپروری جهت دستیابی به حداکثر تولید فراورده های دامی با حداقل هزینه، شناسایی و ارزیابی مواد مورد نیاز از اهمیت ویژه ایبرخوردار است. به همین دلیل ابتدا نیاز دام تعیین شده و پس از شناسایی نیاز غذایی بر اساس آنالیز و ارزش غذایی، محاسبه جیره صورت می گیرد.

خوراک کامل دام (سنگین)

همان طور که می دانیم ثابت نگه داشتن ترکیب شیر(چربی، پروتئین و ماده خشک) و همچنین سلامت شیر از فاکتور های مهم کیفیت شیر محسوب شده که با مصرف کنسانتره مرغوب می توان به این مهم دست یافت.

خوراک کامل دام (سبک)

همان طور که می دانیم ثابت نگه داشتن ترکیب شیر(چربی، پروتئین و ماده خشک) و همچنین سلامت شیر از فاکتور های مهم کیفیت شیر محسوب شده که با مصرف کنسانتره مرغوب می توان به این مهم دست یافت.

خوراک طیور

دان کامل مرغ گوشتی

هدف از تغذیه مرغگوشتی با خوراک مرغ گوشتی  آنست که انرژی، پروتئین، مواد معدنی و ویتامین های مورد نیاز پرنده، برحسب سن، جنس و نژاد تأمین گردد. در این راستا شرکت آریادانه گلستان، برای آن که نیازمندی های طیور، مطابق با جداول استاندارد فراهم کند.

خوراک طیور

کنسانتره  طیوری

طی چندین سال گذشته شرکت های اصلاح نژادی با هدف تولید وزن یا توده تخم مرغ با حداقل هزینه، تغییراتی را درون مرغ تخمگذار ایجاد نموده اند. تغییرات قابل ذکر شامل کاهش در سن شروع تولید، کاهش وزن مرغ بالغ، کاهش میزان دان مرغی، افزایش ماندگاری گله و کاهش ضریب تبدیل غذایی می باشد.

خوراک آبزیان

گوارش حیوانات آبزی و میگو به دلیل وجود سیستم گوارش توسعه نیافته، تنوع و ترشح کمتر آنزیم های گوارشی در مقایسه با سایر حیوانات به طور گسترده ای متفاوت است. این موضوع سبب می شود که فرآوری خوراک هم برای آنها بسیار متفاوت با خوراک سایر حیوانات باشد. به همین دلیل نسبت خوراک بر اساس ساختار سیستم گوارشی، نوع و میزان ترشح آنزیم های گوارشی و محیط زندگی آنها در نظر گرفته می شود.

به طور کلی سطح پروتئین خوراک آبزیان باید بین 22 تا 55 درصد باشد، که این میزان در مقایسه با خوراک دام و طیور تقریبا دو برابر است. آبزیان در مقایسه با دام و طیور به ویتامین A، C و B بیشتر و میزان ویتامین D کمتری نیاز دارند. خوراک آبزیان از مخلوط کردن مواد مورد نیاز ضروری جهت تغذیه آنها شامل مواد تامین کننده پروتئین (حیوانی و گیاهی)، مواد انرژی زا، املاح، ویتامین ها و … به نسبت های مختلف، بسته به نوع و سن آبزیان تهیه می شود.

مکمل و افزودنی های خوراک دام

 توکسین بایندر چند جزئی آریا بایندر

ویژگی ها :

  • جاذب وسیع الطیف توکسین ها شامل ، آفلاتوکسین، اکراتوکسین، فومنزین، زیرالنون و تریکوتسن
  • بهبود سلامت و عملکرد دام و طیور
  • کاهش سطح توکسین ها در محصولات تولید شده
  • افزایش بهره وری گله
  • بهبود رشد
  • تقویت سیستم ایمنی
  • افزایش عملکرد تولید مثل گله
  • مقاوم در برابر انواع فرایند خوراک در دمای بالا
  • عدم تداخل در جذب سایر مواد مغذی

با توجه به افزایش توان تولید گاو های شیری حاصل از انتخاب ژنتیکی برای تولید شیر بیشتر، نیازهای دام به مواد ویتامینه، معدنی و عناصر کم نیاز تحت تاثیر قرار میگیرند. شرکت آریادانه گلستان برای رفع کمبود نیاز دام ها از نظر تولید شیر، تولید مثل، سلامتی پستان، پیشگیری از بیماری لنگش و بیماری های متابولیک، با استفاده از تجربه کارشناسان و اساتید در این زمینه، مکمل ویتامینه و معدنی را فرمول نویسی کرده است. مواد معدنی پر مصرف عناصری هستند که به میزان زیادتر مورد نیاز دام می باشند که شامل کلسیم، فسفر، سدیم، کلر، پتاسیم، منیزیم، گوگرد و عناصر کم مصرف که به مقدار کم مورد نیاز هستند عبارتند از : کبالت، مس، ید، آهن، منگنز، سلنیوم، روی و کروم.